Napadlo vás někdy jaké by to bylo, být bezdomovcem? Díky spoustě okolností jsem se z centra Brna, z bytu s výhledem na hrad Špilberk, přemístil restartovat svůj život do chatky v lese, bez vody a elektřiny a budu čekat, kam mě to pusune. Pokud vás toto téma zajímá, čtěte blog, nebo sledujte Instagram.

15. den bezdomovcem

16. května 2018 v 10:42 | Bezdomovec |  Deník bezdomovce
No konečně nám taky trochu zapršelo. Už jsem se bál, že svoji éru bezdomovce přežiju v suchým triku, bez rýmy a v pohodě jako na dovolené.

Takže dovolená skončila. Klídek u táboráku a grilovačky taky a teď se vrhneme na chytání dešťovky do sudů. Asi bych měl na chatce vyčistit okapy, což už jsem nestihl a dešťová voda je plná bordelu ze střechy. Musím to ale brát pozitivně, aspoň to má okapy, když už tady není hromosvod.
Na déšť jsem tak nějak nebyl připraven. Ne, že bych o té možnosti nevěděl. Už i jako panelákové dítě jsem byl seznámen s deštěm. Napřed na obrázcích a potom v kruté realitě zmoklého sídliště. Tam se to vyřešilo tak, že jsem přišel domů, dostal jsem pár facek, protože jsem nestihl přijít domů za sucha, vysvlékl jsem mokré oblečení a sedl si k televizi. Teď to řeším tak, že si 3x řeknu, že jsem debil, protože jsem si nechal zmoknout pytel s uhlím, dřevo na táborák, napršelo mně do pytle s odpadkama a všechny čerstvě zasazené kytky a bylinky plavou. Nechal jsem si zmoknout i sušák s prádlem. Z principu by sušák měl prádlo sušit, takže se na déšť příliš nehodí. Kvůli zmoklému uhlí jsem se ani nenavečeřel, protože jedinné, co jsem měl bylo maso, které nemám bez ohně jak připravit.
Takže jsem si převlékl mokré oblečení, které nemám kde usušit, navlékl suché tepláky, tričko na spaní a šel ten hlad zaspat. Naštěstí mé tělo hybernuje, protože tady mám 12 °C.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama