Napadlo vás někdy jaké by to bylo, být bezdomovcem? Díky spoustě okolností jsem se z centra Brna, z bytu s výhledem na hrad Špilberk, přemístil restartovat svůj život do chatky v lese, bez vody a elektřiny a budu čekat, kam mě to pusune. Pokud vás toto téma zajímá, čtěte blog, nebo sledujte Instagram.

26. den bezdomovcem - Přijela tchýně

28. května 2018 v 12:53 | Bezdomovec |  Deník bezdomovce
Téměř po měsíci bezdomovectví se na svou chatku, kde přebývám, přijela podívat rodina Mildred. Tchýně zapomněla na uzený, tchán neusnul a "sestra", hrda svého maturitního vysvědčení, polykala jeden panák za druhým. Na třetí se už nedostalo.
Během tří hodin, během kterých jsem se snažil rozdělat oheň, jsme popíjeli Black Foxe a gin s tonicem. Někdo víc, někdo míň, možná proto jsem s tím ohněm tolik zápasil. Po mé vyhlášené krkovici přišly na řadu Activity, kde stojí za vypíchnutí uhodnutí nakresleného banana splitu, hypokratovy přísahy a pantomimou předvedenou břišní stěnu.
Po rodinné sešlosti jsem jel rozdat trochu radosti do města, ukázat se na kamarádovu oslavu narozenin. Kdybych za každou otázku Jak je, bezdomovče? nebo Ty smrdíš ohněm? dostal korunu, tak už zase bydlím. Do hry nám ovšem vstupuje další postava, kterou nebudu jmenovat, jen ji popíšu. Skoro je až škoda, nevěnovat této legendě mezi legendami samostatný článek s připomenutím jeho životních výkonů. Popis tohoto alkoholem nasáklým, nikotinem prošpikovaným a zážitky darujícím člověkem, se dočtete ZDE. Přeskočíme tedy celý jeho životopis a pověnujeme se příběhu ze soboty. (pracovní název) Pitomec přišel na sraz o 25 minut později, vyladěn v neodolatelného italského hřebce, a do ruky mně strčil nějakou věc, že s ní nechce jít do obchodu, ať počkám. Dalších 10 minut jsem tedy čekal, s tampónama v ruce na to, až si koupí bagetu. Pitomec byl rád, že musím brzo odjet (protoze poslední spoj do lesa mně jede ve 22:50), tak že půjde taky, protože to doma slíbil. Večer proběhl, něco se vypilo a já na Pitomce volám: "Už jdu, mám na tebe čekat?" "Nečekej, jenom mně vyndej ty věci z tašky." odpověděl a šel se dále bavit. Vyndal jsem tedy "ty" věci a šel domů. O půl 5 ráno mě volá pitomec, jestli náhodou nedal do mé tašky svoje klíče.
Ano dal je tam, takže ze slíbeného brzkého příchodu domů, Pitomec ve 4:30 budil ožralej svoji drahou ze sna, protože neměl klíče. Od té doby se neozval, takže buď ho jeho drahá zabila, nebo ho doteď nepustila domů. No nevadí. Dnes měli odjet na dovolenou, tak mám teď kam chodit na televizi...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 stuprum stuprum | Web | 28. května 2018 v 17:43 | Reagovat

Rozdáváš radost, jen tak dál.

2 ubezdomovce ubezdomovce | Web | 28. května 2018 v 21:31 | Reagovat

Zatím jsem zjistil, že ji rozdávám jen sám sobě :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama