Napadlo vás někdy jaké by to bylo, být bezdomovcem? Díky spoustě okolností jsem se z centra Brna, z bytu s výhledem na hrad Špilberk, přemístil restartovat svůj život do chatky v lese, bez vody a elektřiny a budu čekat, kam mě to pusune. Pokud vás toto téma zajímá, čtěte blog, nebo sledujte Instagram.

Místo pro dobrý čin

10. května 2018 v 11:48 | Bezdomovec |  Téma týdne
Chtěl jsem tento článek odstartovat nějakou moudrostí, ale žádná mě nenapadla, tak se musím inspirovat u jiných harcovníků předešlé doby a zamyslet se nad citáty, které vyřkli. Údajně vyřkli, protože si neumím představit například takového Senecu, který zemřel v roce 65, ano v roce 65 n.l., že si jednoho teplého odpoledne v Římské říši, noc po svých pětatřicátinách, ještě lehce ovíněn, navlékl boty z ovčí kožky, vyčesal svůj vous a vydal se na procházku. Najednou uviděl partu dlouhovlasých chlápků na náměstí jak na obrovský dřevěný kříž přibíjí člověka. Zastavil se, podíval se na něj a pronesl: "Všude tam, kde je člověk, je místo pro dobrý čin." Otočil svůj zrak a odešel vstříc lepším zítřkům.
Další zajímavý citát, který mé bezdomovecké duši otevřel oči je od Marca Twaina, který prohlásil: "Člověk, který měl smůlu, má skoro vždycky štěstí, že to s ním nedopadlo ještě hůře." No tak divej, mám obě nohy, vidím a slyším, vždycky může být hůř.
Poslední fajnšmekr byl Oscar Wilde, který řekl, že muž může být šťastný s kteroukoliv ženou, pokud ji nemiluje. To je tedy otázka jestli svoji přítelkyni miluju, nebo jsem šťastný. Mezi tím než pohrabu listí a zajdu do lesa pro dřevo, si to budu muset rozmyslet.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 10. května 2018 v 12:23 | Reagovat

Některé citáty jsou skutečně nerealistické :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama