Napadlo vás někdy jaké by to bylo, být bezdomovcem? Díky spoustě okolností jsem se z centra Brna, z bytu s výhledem na hrad Špilberk, přemístil restartovat svůj život do chatky v lese, bez vody a elektřiny a budu čekat, kam mě to pusune. Pokud vás toto téma zajímá, čtěte blog, nebo sledujte Instagram.

Za všechno může pán bůh

18. května 2018 v 11:41 | Bezdomovec |  Téma týdne

Zlo je teologický pojem označují všeobecně jakoukoli negaci. S určením jeho přesné definice je to velmi obtížné, většina křesťanských teologů se shoduje na tom, že zlo nemá samostatně stojící definici. Uvádějí často pak definici, že zlo je nedostatek dobra. Dobro je podle tohoto vnímání jakýsi Boží záměr a zlo je jeho nenaplňování. Všeobecně lze říci, že zlo je protikladem dobra. "Zlo" není tak perspektivní jako dobro. - wikipedie

Ale notak, proč všude cpát Boha, víru a náboženství? Nejlépe do všeho pozitivního. A pokud je to negativní, tak řekneme, že je to absence boha, nebo že dal Bůh lidem svobodnou vůli a oni ji zneužili. Nebo, že je to zkouška, která nás má posilnit. To by mě zajímalo, jak moc je z té zkoušky nadšená ta tříletá holčička s rakovinou. To je zkouška? Nebo holčička zneužila své svobodné vůle a rozhodla se, že bude trpět? Nebo je to absence boha, protože ten má dost práce s poslechem zpovědí, kam si kazdý hříšník (čti: zloděj) může přijít pro odpuštění, když v noci přepadl babičku a vzal ji důchod? "Promiň Maruško, tvoje rakovina je v pořadí až za zlodějem, násilníkem a válkou v Koreji. Tam totiž brali moje jméno nadarmo...

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Poustevnice, Čarodějka Poustevnice, Čarodějka | E-mail | Web | 18. května 2018 v 13:51 | Reagovat

Myslím, že bych na tvé otázky uměla odpovědět i jinak, ale tvůj výklad se mi líbí. Nechávám to otevřene, protože kdo ví? Ta předposlední věta má hodně do sebe.

Jak ses vlastně dostal do téhle situace?

2 ubezdomovce ubezdomovce | Web | 18. května 2018 v 14:10 | Reagovat

Myslis do situace bezdomovce? To je na delsi pribeh. Musel jsem se prestehovat a jelikoz jsem si sve penize rozplanoval jinak a na jindy, zvolil jsem tuto moznost.

3 Mniška Mniška | Web | 22. května 2018 v 13:59 | Reagovat

Jenomže všechno se dá vysvětlit ze všech úhlů, úplně všechno!
A nestávají se jen zlé věci, ale i dobré, na které ovšem člověk pamatuje o dost méně. A když se ty pozitivní věci stanou, říkáme tomu "štěstí", které většinou pro jistotu nepřipisujeme Bohu, ale přesto něčemu.
V mém životě se toho stalo hodně špatného, co jsem obrečela, ale taky strašně moc dobrého. A člověk si musí toho dobrého vážit. Kolikrát jsem se v těch chvílích smutku taky ptala "proč", ale tu odpověď jsem téměř vždy našla později. A staly se, aby se nestalo ještě něco horšího, co bych obrečela ještě daleko víc.
Na druhou stranu já ti neumím říct, proč i děti umírají na rakovinu (každopádně buďme mnozí rádi, že se to stává zřídka, čímž nechci říct, že máme ty, jimž se to stalo hodit přes palubu a nelitovat je), Bůh to dopouští, je to tak. Ale není to důvod, abych v Boha nevěřila. My lidé bychom pořád na někoho něco shazovali a pořád někoho za něco obviňovali, tak i Boha za to, že dopouští zlo, to je docela pokrytecké, když my sami si často na svoje špatné skutky nevidíme. A špatnými skutky nejsou míněny jen přepadení, znásilnění nebo vražda, ale třeba urážení druhých, sobectví, nečestné jednání (nekoupit si lístek na trolejbus) atd. Děláme je všichni, protože máme svobodnou vůli a my sami se rozhodujeme, co uděláme. Bůh není loutkář a neřídí každý náš krok.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama