Napadlo vás někdy jaké by to bylo, být bezdomovcem? Díky spoustě okolností jsem se z centra Brna, z bytu s výhledem na hrad Špilberk, přemístil restartovat svůj život do chatky v lese, bez vody a elektřiny a budu čekat, kam mě to pusune. Pokud vás toto téma zajímá, čtěte blog, nebo sledujte Instagram.

Krásný lom v Blansku

1. srpna 2018 v 19:41 | Bezdomovec |  Blbá kniha
Horko, dusno, slunce mě pálilo do drdolu, kůže se potila a pot padal do očí. Ihned jsem vykřikl: "Musíme jít k vodě!" Mildred souhlasila. Vybrali jsme lom v Blansku o kterém jsem slyšel, že je krásný a vyhlášený. Sbalili jsme nejnutnější věci (igelitku s jídlem) a vyjeli do Blanska.
Podle navigace už jsme byli na místě, jenže podle skutečnosti jsme byli na vlakovém nádraží. S pomocí mapy jsem zjistil, že za nádražím se ten vyhlášený lom opravdu nachází. I přes varování na ceduli jsme přeskočili koleje a uviděli vodní hladinu. Říkám si: "To jsme se museli splést, vždyť je to tady hnusný." Ne, nespletli jsme se. Opravdu jsme byli u toho vyhlášeného lomu. Tento skvost nás přivítal opravdu impozantními grafiti z dílny, zřejmě nevidomého autora, s nápisy náhodně zvolených písmen nebo švabachem napsaným "MORAVA PYČO". Skála nad lomem byla popsána zase jinou změtí písmen s již vypotřebovaným sprejem. Někomu ho bylo asi líto vyhodit, tak z něho vymačkal poslední kapky. Nenechali jsme se odradit a přišli blíže. Vedle pomníku utonulého chlapce se nám ležet nechtělo, tak jsme šli dále. Obešli jsme kopec vysypaných vajglů, hovno s hejnem much a došli na plácek. který si před námi ovšem obsadili bezdomovci. Tak jsme se tedy otočili a šli pryč. Mildred byla z toho krásného lomu tak v šoku, že už odmítla přeskákat koleje, tak jsme museli celé nádraží obejít. Prošli jsme kolem osmi ožralých mladíků, dvou bezdomovců, jednoho bezdomovce s věma psy a dvou psů bez bezdomovce. Prošli jsme podchodem na druhou stranu a u hospody potkali o zeď opřeného sto třiceti kilového pána, který se právě chystal vyzvrátit svoji snídani, což bylo osm piv s utopencem a nevěřícně pokračovali co nejrychleji pryč. Na lavičce si autobusák povídal s dvěma postiženými dětmi, které seděly vedle pohozeného žehlícího prkna. "Rychle pryč, nebo se nám něco stane!" zakřičel jsem a běželi jsme k autu. Takový krásný výlet jsme již dlouho neměli.
V okolí bylo ještě jedno přírodní koupaliště, tak jsme tedy jeli k němu. Po projetí celého Blanska byla ke koupališti jedna jediná příjezdová cesta do které byl zákaz vjezdu. Tak jsme se tedy otočili, já jsem šlápl na plyn a tím náš výlet skončil.
Děkujeme všem, kteří nám doporučili lom v Blansku. Na tento výlet nezapomeneme a naše rada je taková: Jestli si chcete udělat hezký výlet do Blanska, představte si kolik byste utratili peněz, pošlete je na nemocné děti a zůstaňte raději doma.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama