Napadlo vás někdy jaké by to bylo, být bezdomovcem? Díky spoustě okolností jsem se z centra Brna, z bytu s výhledem na hrad Špilberk, přemístil restartovat svůj život do chatky v lese, bez vody a elektřiny a budu čekat, kam mě to pusune. Pokud vás toto téma zajímá, čtěte blog, nebo sledujte Instagram.

129. den bezdomovcem - UPC

6. září 2018 v 11:03 | Bezdomovec |  Deník bezdomovce
To, že máte klíče od bydlení, ještě neznamená, že nežijete jako bezdomovec. Jako jednu z prvních věcí je dobré zařídit si internet. Nejlépe od jakékoliv jiné spilečnosti, než UPC. Příště už to budu psát malýma, velký si nezaslouží.
10, slovy: deset, dní před nastěhováním jsem vyplnil na stránkách upc formulář, že bych chtěl svoje služby přestěhovat na jinou adresu. Díky slevě, kterou jsem si před rokem a půl vyhádal, pro mě totiž bylo výhodnější platit služby i když jsem je nevyužíval, než abych platil penále za nedodržení délky smlouvy. 10, slovy: deset, dní se nikdo neozval. Proto jsem formulář vyplnil podruhé. Opět mně napsali, že budu kontaktovát. Opět jsem kontaktován nebyl, tak jsem jim chtěl zavolat. Není možné, abych v roce 2018, kdy se klonujou lidi, neměl doma internet. Až jsem se promačkal ke spojení s operátorem, bylo mně řečeno: "Prosm vyčkejte na spojení. Operátor vyřizuje zákazníky, kteří se dovolali před vámi. Právě jste sedmý v pořadí." Čekal jsem 10 minut, ucho mně hořelo a stále jsem byl sedmý v pořadí. Tak jsem si na webu našel online chat. Dokonce mě od nich přišla automatická zpráva: "Dobrý den, tady Alena, jak vám mohu pomoci?" Odpověděl jsem: "Ahoj Aleno, už dva týdny mně slibujete, že budu kontaktován a stále jsem nebyl. Mohla byste mi prosím zavolat?" Alena odepsala: "Omlouvám se, ale nemůžu telefonovat." Aleně asi došla baterka nebo nebyla v místnosti sama. Nebo měla hubu plnou koblih, to už se nedozvíme. Nakonec jsme se domluvili na návštěvě technika, který vlastně nic neudělá, jen zkontroluje funkčnost zásuvky. To jsem si mohl zkontrolovat i já. Poznat se to dá tak, že když zásuvka funguje, internet funguje. Když zásuvka nefunguje, internet nefunguje. Ovšem když zásuvka i internet fungují, nemusí fungovat upc...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Kitty Kitty | E-mail | Web | 6. září 2018 v 11:18 | Reagovat

Takových Alen s koblihama je všude dost. A prudí, nepomáhají... ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama